Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworze dokłada starań, aby z jej zbiorów i usług mogli korzystać także czytelnicy niepełnosprawni.

udogodnienia dla niepełnosprawnych
zjazd z zamocowanymi z obu stron poręczami
toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych
Dla czytelników niepełnosprawnych ruchowo pragnących osobiście odwiedzić bibliotekę oferujemy udogodnienia w postaci zjazdu z zamocowanymi z obu stron poręczami przy wejściu głównym do biblioteki oraz toalety dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych znajdującej się na parterze budynku.

szerokie drzwi bez progów
duże odległości pomiędzy regałami
Czytelnicy niepełnosprawni ruchowo mogą samodzielnie korzystać z Działu Muzycznego oraz z Wypożyczalni znajdujących się na parterze, do których wejścia stanowią szerokie drzwi bez progów, a duże odległości pomiędzy regałami z książkami pozwalają na poruszanie się pomiędzy nimi na wózku. W znalezieniu informacji oraz dostarczeniu potrzebnych materiałów z innych pięter służą pomocą pracownicy.

samodzielne zamawianie / przedłużanie książek
System Aleph, działający w naszej bibliotece, pozwala na samodzielne zamawianie czy przedłużanie książek z dowolnego komputera z dostępem do internetu, m.in. z domu. Odbiór książek może być zrealizowany przez inną osobę lub przez skorzystanie z oferty specjalnej - książka na telefon.

dostarczanie zbiorów do domu
Dla czytelników niepełnosprawnych, będących trwale lub czasowo unieruchomionych, zamieszkałych na terenie miasta, dla których samodzielna wyprawa do biblioteki jest niemożliwa proponujemy skorzystanie z usługi książka na telefon.

książka przez internet
Czytelnicy posiadający dostęp do Internetu mogą korzystać z wybranych publikacji z bazy Ibuk Libra oraz z zasobów Cyfrowego Dolnego Śląska na ekranie swojego domowego komputera.

książki z serii "Duże litery"
Wśród naszych zbiorów polecanych szczególnie dla osób słabowidzących znajdują się książki z serii "Duże litery".

duży wybór audiobooków oraz "książek mówionych"
Dla osób z niepełnosprawnością wzroku polecamy duży wybór audiobooków oraz "książek mówionych" na kasetach magnetofonowych oraz książki mówione wraz z Czytakiem Plus udostępnione w ramach projektu realizowanego przez stowarzyszenie Larix.

stanowisko komputerowe dla niepełnosprawnych
Na parterze przy Wypożyczalni w sali spotkań zlokalizowane jest stanowisko komputerowe dla osób niepełnosprawnych. Wyposażone jest w specjalne meble oraz komputer ze specjalistycznym oprogramowaniem i odpowiednio dostosowanym ekranem, klawiaturą czy myszą.