DKK to Dyskusyjne Kluby Książki, których inicjatorem jest Instytut Książki. Dwa kluby DKK działają przy naszej bibliotece.

dyskusyjne kluby ksiazki

DKK to miejsce dla tych, co czytają, lubią o tym rozmawiać, spotykać się z pisarzami oraz innymi ciekawymi postaciami ze świata sztuki i nauki. To miejsce, gdzie nieskrępowana dyskusja i przyjemna atmosfera umili codzienne życie.
W DKK można przeżyć niezapomniane chwile w doborowym towarzystwie ludzi, którzy niezależnie od wieku, płci i gustu literackiego, pragną zaznać rozkoszy duchowej i intelektualnej.

W naszej bibliotece funkcjonują dwa Dyskusyjne Kluby Książki:

• „Wieża Ciśnień” przy Dziale Udostępniania dla Dorosłych, ul.Seniora 4
  • "Przerwa na kawę" przy Filii Nr 1, ul.Moniuszki 10.

Oferta naszych klubów:

• swobodny wybór przez klubowiczów książki,
  • spotkania i luźne dyskusje na temat przeczytanej książki,
  • spotkania z pisarzami oraz twórcami i autorami różnych dziedzin sztuki i nauki,
  • wykłady i prezentacje multimedialne, poświęcone tematyce, która aktualnie będzie interesować klubowiczów,
  • wycieczki krajoznawczo-turystyczne po regionie przy współpracy PTTK i innych instytucji w mieście w ramach Regionalnego Forum Dyskusyjnego,
  • prezentacja publikacji o Dolnym Śląsku, a szczególnie o naszym mieście.