W środę 19 czerwca odbył się ostatni przed wakacjami spacerek, a zarazem pierwsza pozajaworska wyprawa.

Wycieczka rozpoczęła się o godzinie 9:30 i trwała około 3 godzin. Trasa prowadziła od głównej siedziby biblioteki przez Kwietniki, aż do Grobli. Towarzyszyli nam stali bywalcy spacerków oraz przewodnik z jaworskiego muzeum - Mirosław Szkiłądź.

W Kwietnikach obejrzeliśmy barokowy kościół pw. św. Józefa Oblubieńca NMP z XIV w. , a także zawędrowaliśmy do tamtejszego parku. Wysłuchaliśmy również historii miejscowości  przedstawionej przez naszego przewodnika.
Następnie przemieściliśmy się do Grobli, gdzie zwiedziliśmy gotycki kościół filialny pw. św. Anny, wzmiankowany po raz pierwszy w 1399 oraz zabudowania XV-wiecznego zespołu dworskiego.