W czerwcu gościliśmy w naszej bibliotece pana Wiesława Drabika - autora ponad 200 rymowanych bajek dla dzieci przepełnionych wesołością oraz posiadających walor edukacyjny.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5. Mieli oni okazję wysłuchać, jak powstają książki, zapoznać się z twórczością autora oraz być świadkami wspaniałego, improwizowanego rymowania.
Nie brakowało wzajemnej interakcji pomiędzy naszym gościem, a dziećmi. Każdy, kto aktywnie włączył się w przebieg spotkania otrzymywał nagrodę. W związku z tym nikt nie wyszedł z biblioteki z pustymi rękoma. Dzieci wychodziły w bardzo dobrych nastrojach, a wiele z nich skorzystało z okazji, by poprosić pana Wiesława o autograf.