Spotkanie z Barbarą Kawalec, które odbyło się 9 października w naturalny sposób przerodziło się w twórcze warsztaty. Wzięły w nich czynny udział wszystkie uczestniczki spotkania.

Różnorodne cudeńka – a było co podziwiać – były oryginalnym tłem w sali spotkań. Począwszy od ozdób choinkowych, różnorodnych koszyczków, wazonów po elementy biżuterii kobiecej.

Przygoda naszej aktywnej seniorki - Barbary Kawalec - z papierem i wikliną rozpoczęła się sześć lat temu. Pierwsze nieśmiałe próby przerodziły się w pasję, którą z czasem poparła nauką w jaworskim 'Medyku' na kierunku koszykarz-plecionkarz. Znajomość podstaw, technik i materiałów na pewno teraz ułatwia realizację pomysłów i planów. Pozwala na uczestnictwo w konkursach plecionkarstwa. We wrześniu 2018 pani Barbara wzięła udział w I Mistrzostwach Polski w Wyplataniu - Nowy Tomyśl 2018. Zajęła tam bardzo wysokie III miejsce w kategorii: plecionki z materiałów syntetycznych i wysoce przetworzonych. W sierpniu 2019, jako przedstawiciel Polski w swojej kategorii, brała udział w V Międzynarodowym Konkursie Plecionkarskim w ramach IV Światowego Festiwalu Wikliny i Plecionkarstwa Nowy Tomyśl 2019.

Przyjacielska atmosfera i chęć dzielenia się umiejętnościami spowodowała, że każda z uczestniczących pań zakończyła warsztaty z własnoręcznie wykonanym elementem i małym podarunkiem od pani Barbary.

Spotkanie kontynuowało październikowe senioralia w bibliotece, czyli cykl imprez będących inspiracją dla seniorów, pokazyjących jak aktywnie i z pasją można spędzić ten etap życia, gdy dysponuje się większą ilością wolnego czasu.