Miło jest nam poinformować, że nasza biblioteka otrzymała wyróżnienie za relację filmową ze spotkania, które odbyło się w ramach akcji "My '89".

Akcja miała na celu zachęcenie do spojrzenia na przełom 1989 roku oczami mieszkańców lokalnej społeczności.
W czwartek 19 września spotkaliśmy się z panem Jakubem Lemańskim, aby powspominać życie codzienne tamtego okresu,

Do akcji zgłosiły się 22 biblioteki z 12 województw. Biblioteki te włączyły się w nagrywanie wspomnień i zbieranie pamiątek związanych z wydarzeniami 1989 roku. Spośród nadesłanych przez nie relacji z przeprowadzonych działań zostały wybrane trzy, za które przyznano nagrody główne oraz pięć, które otrzymały wyróżnienia.

Do wszystkich bibliotek, które przesłały swoją relację z akcji, trafiły egzemplarze książki „Można wybierać. 4 czerwca 1989”. A do naszej dodatkowo 6 innych tytułów: "Czas przełomu", "Długi taniec za kurtyną", "Niepowtarzalny urok likwidacji", "Władcy Polski", "Listy jak dotyk" i "Przemytnicy życia".

Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.biblioteki.org.

Książki otrzymane za wyróżnienie w akcji My '89