Wielką moc mają świąteczne obyczaje i obrzędy, dlatego przetrwały tyle wieków. Jednym z takich pięknych polskich obyczajów jest śpiew kolęd w okresie Bożego Narodzenia. To prawdziwa uczta dla zmysłów.

Takie wydarzenie odbyło się również w naszej bibliotece. Nasz zaprzyjaźniony ludowy zespół "Ojry Bis" z Męcinki, ze swoją charyzmą i 'przytupem' rozpoczął wieczór od rytuału kolędniczego. Nie zabrakło Turonia, Dziada, Bociana oraz innych kolędników, którzy przypomnieli nam ten ludowy zwyczaj oraz życzyli pomyślności na Nowy Rok.

Spotkanie z kolędą było już kolejnym z serii spotkań zorganizowanych przez naszą bibliotekę z zespołem "Ojry Bis" i panem Waldemarem Staszczykiem. Zespół od ponad pięćdziesięciu lat pielęgnuje i chroni od zapomnienia ludowe pieśni, tańce, obrzędy i zwyczaje. To najdłużej działający zespół w gminie Męcinka, jak również w powiecie jaworskim.

Podczas spotkania można było oderwać się od kłopotów dnia codziennego i poczuć nastrój minionych już Świąt Bożego Narodzenia. Można było pośpiewać i zarazem posłuchać najpiękniejszych kolęd, pastorałek w wykonaniu "Ojry Bis". Członkowie zespołu udowodnili, że na śpiewanie nigdy nie jest za późno i warto rozwijać swoje talenty i dzielić się z nimi niezależnie od wieku.
Radosny nastrój udzielił się obecnym na spotkaniu, a śpiew kolęd słychać było poza murami biblioteki. W sympatycznym towarzystwie czas minął niepostrzeżenie.