Pod koniec sierpnia, w dniach 26-29 sierpnia, można było w naszej bibliotece obejrzeć filmy dokumentalne Objazdowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS, którego 18 edycja odbywała się w ramach Dziedzińca Sztuki.

Prezentowane filmy, jak zawsze, poświęcone były prawom człowieka.
W tym roku każdy seans w naszej bibliotece poprzedzało Kino Kredo, czyli pokaz oryginalnych kronik jaworzanina - Janusza Kredoszyńskiego. Dodatkowo, na zakończenie Dziedzińca Sztuki, mieszkańcy Jawora mogli zobaczyć fragmenty kroniki filmowej zaprezentowane na zabytkowym już dziś projektorze.

WATCH DOCS to jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka prezentująca filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową. Każdego roku na festiwalu pokazywanych jest blisko siedemdziesiąt światowej klasy filmów. Po grudniowym warszawskim festiwalu międzynarodowym organizowany jest Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie.