Po długiej przerwie spowodowanej ograniczeniami w pracy naszej biblioteki zatęsknili za nami podopieczni Dziennego Domu "Senior-Wigor". Wybraliśmy się więc do nich z ofertą spotkania online.

Konieczność ograniczenia pracy biblioteki i zawieszenie zajęć bibliotecznych spowodowały, że wciąż poszukujemy nowych kanałów komunikacji z naszymi czytelnikami. Z tego powodu poznajemy i przyswajamy sobie narzędzia pracy zdalnej, które do tego możemy wykorzystać. Nowe technologie pozwalają nam przygotować zajęcia bez osobistego kontaktu. Proponujemy więc naszym odbiorcom spotkania online za pośrednictwem Internetu.

Takie spotkanie zorganizowała Filii nr 1 dla podopiecznych Dziennego Domu "Senior-Wigor" przy ul. Kwiatowej w Jaworze. Zajęcia pod tytułem „Ślubne historie” przeprowadzone inspirowane były zasobami Cyfrowej Biblioteki Narodowej „Polona”.

Co kraj to obyczaj, co region to zwyczaj - także jeśli chodzi o tradycje, zwyczaje i przesądy weselne. Czy znamy je wszystkie? Czasy się zmieniają, a wraz z nimi zmieniają się uroczystości weselne. Jednak pewne elementy pozostają takie same i tradycyjnie pozostają stałymi punktami wesela.