W dniu 3 lutego odbyło się spotkanie oline z podopiecznymi Domu Dziennego Pobytu Senior-Wigor prowadzone z Filii nr 1. Jego tematem przewodnim były ptaki i ich życie oraz ciekawostki z nimi związane. Jednocześnie pensjonariusze obchodzili Dzień Ciasta Marchewkowego. Poczęstowali nim też i nas, za co serdecznie dziękujemy.

Zajęcia były kontynuacją zaplanowanego cyklu zajęć z zakresu treningu umysłu dla seniorów pt. „Głowa Pracuje”, gdzie zajmujemy się tematem profilaktyki zdrowotnej umysłu, gdyż wiemy, że regularny jego trening ma dla funkcjonowania poznawczego takie samo znaczenie, jak regularne ćwiczenia fizyczne dla kondycji ciała.

Tym razem do ćwiczeń między innymi wykorzystaliśmy propozycję treningu umysłu dostępną na stronie internetowej https://www.silowniapamieci.pl. Zawiera ona materiały do ćwiczeń grupowych oraz treningu umysłu dla seniorów i ich opiekunów domowych do wykorzystania za darmo. Pomysłodawcą tego działania jest Fundacja Stocznia.
Projekt „Siłowni Pamięci” realizowany jest z myślą o osobach starszych, w trosce o komfort ich życia, samodzielność i bezpieczeństwo. A do tego niezbędny jest sprawny umysł, czyli pamięć, orientacja w przestrzeni, logiczne myślenie i planowanie.