W Oddziale Dziecięco-Młodzieżowym wakacje upłynęły pod hasłem „Motyle lato”. Było pełno ruchu i śmiechu.

Dzieci wykazały się umiejętnościami manualnymi i plastycznymi podczas wykonywania letnich wachlarzy i wakacyjnego pejzażu na folii. Obrazy z wykorzystaniem kolorowej kredy i farb tworzone podczas zajęć uatrakcyjniały i ożywiały dziedziniec biblioteki.
Dodatkowo jednym z nietypowych jak na wakacje zajęć, było wprowadzenie w świat kodowania razem z robotami - Photonami. Nie zabrakło również podstawowych informacji oraz ciekawostek o bohaterach naszych spotkań - motylach. Półkoloniści mieli okazję pierwszy raz zapoznać się z niektórymi działami naszej biblioteki. Szczególnie ciekawa okazała się możliwość zobaczenia i wysłuchania utworów z płyt winylowych.