Jak wszystkim wiadomo: "Czym skorupka za młodu nasiąknie….". Dlatego nasza biblioteka chętnie przystąpiła do projektu „Mała książka - wielki człowiek”.

Pilotażowy projekt dla trzylatków realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” rozpoczął się we wrześniu 2018 roku. Akcja miała na celu zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.
Każdy trzylatek, który przyszedł do biblioteki otrzymał w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzymywał naklejkę. Po zebraniu dziesięciu naklejek nagrodą jest dla niego imienny dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.
W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Dzięki akcji dzieci mają możliwość zapoznania się bardzo ważnym miejscem na czytelniczej mapie dzieciństwa - biblioteką i zostania pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.
Wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze w roku 2018 odebrało łącznie 30 małych czytelników urodzonych w 2015 roku. Od początku roku będziemy wydawać wyprawki czytelnicze dzieciom urodzonym w roku 2016, które zapiszą się do naszej biblioteki.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie http://wielki-czlowiek.pl/.