Spacerkiem po… wystawie - Jaworzanek portret własny

07 kwiecień 2022
Podczas ostatniego spacerku po Jaworze mogliśmy zobaczyć wystawę czasową "Jaworzanek portret własny. Fotografia portretowa do 1945 roku".

Zaprezentowane w jaworskim muzeum fotografie pochodzą z zakupów prowadzonych przez jaworską instytucję w ostatnich latach oraz z przedwojennych kolekcji darczyńców Heimat Museum Jauer.

Kobiece portrety, któe mogliśmy podziwiać, wykonane zostały w jaworskich, ówczesnych zakładach fotograficznych.
Mogliśmy podejrzeć na nich pewien wycinek XIX- i XX-wiecznej historii naszego miasta. Poprzez zdjęcia ukazany został fragment życia codziennego mieszkańców - odzwierciedlenie ówczesnej mody kobiecej w strojach jaworzanek i ich stylizacjach w zakładach fotograficznych.

Naszym przewodnikiem po wystawie był kustosz jaworskiego muzeum - Mirosław Szkiłądź.

Zdjęcie w okazjonalnej fotoramce jednej z uczestniczek spacerku po wystawie "Jaworzanek portret własny".