Tydzień Bibliotek - Biblioteka - świat w jednym miejscu

17 maj 2022
Tegoroczny Tydzień Bibliotek pod hasłem „Biblioteka - świat w jednym miejscu” dobiegł końca. Z tej okazji biblioteka przygotowała szereg atrakcji dla naszych czytelników.

W Oddziale Dziecięco-Młodzieżowym oraz w Filii odbywały się specjalnie przygotowane zajęcia mające na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Dział Udostępniania dla Dorosłych zaproponował wyjazdowy spacerek po... Świdnicy.

W Tygodniu Bibliotek zainaugurowana została również międzypokoleniowa zabawa czytelnicza „Apetyt na książkę”. Zabawa jest propozycją dla czytelników w różnym wieku do stworzenia wspólnie z biblioteką pysznej publikacji z przepisami różnych pokoleń.

Na dziedzińcu biblioteki głównej oraz przed wejściem do Filii nr 1 podczas Tygodnia Bibliotek działały kiermasze książek, gdzie każdy mógł sobie znaleźć coś dla siebie. Oferta była zróżnicowana - były książki dla dzieci, literatura piękna, kobieca, poradniki oraz sensacja i kryminał.

Dodatkową atrakcję stanowiły dwie wystawy. Pierwsza z nich poprawiała czytelnikom humor poprzez prezentowane memy "Z bibliotecznego podwórka" pokazujące sytuacje bliskie czytelnikom i codzienną pracę bibliotekarzy. Druga - "Z bibliotecznego kufra niespodzianek" - pokazywała wachlarz dostępnych książek poświęconych różnym zakątkom świata.

Dziękujemy za wspólne świętowanie, a do biblioteki zapraszamy codziennie.

Zdjęcie z obchodów Tygodnia Bibliotek - kiermasz książek