Wystawa - Rafał Hyziak - Fotografia uliczna

01 lipiec 2022
Od lipca w Filii nr 1 prezentowana jest wystawa fotografii ulicznej Rafała Hyziaka.

Rafał Hyziak jest jaworzaninem, a jego pasją jest fotografia.

„Zrobienie zdjęcia jest czymś fantastycznym co sprawia, że przenoszę się w inny świat. Od zawsze mnie fascynowało uchwycenie chwili na fotografii.”

Zaczęło się od robienia zdjęć żabom. Potem była kolej na fotografię ślubną i zdjęcia portretowe.
Obecnie najbardziej pociąga pana Rafała fotografia uliczna (Street photography).

Fotografia uliczna jest dyscypliną z pogranicza reportażu oraz fotografii artystycznej. Jej tematem są przypadkowe, odpowiednio uchwycone ujęcia życia ulicznego.
Pan Rafał w każdej wolnej chwili stara się wyjść na ulice i przyjrzeć się światu, który go otacza. Przy odrobinie szczęścia uchwyci właściwą chwilę. Chwilę, która dzięki migawce przestaje być ulotna i przy dobrym ujęciu zostaje nam w pamięci.

Już po raz drugi mamy okazję gościć fotografie Rafała Hyziaka w naszej bibliotece. W 2016 roku na wystawie zatytułowanej „Człowiek jest pasją samą w sobie” podziwialiśmy portrety ludzi ukazanych w ich naturalnym świetle życia.

Jedno ze zdjęć Rafała Hyziaka - mężczyzna stojący w trójkącie słońca pod ciemnymi filarami