Tydzień Bibliotek - Biblioteka - miejsce na czasie

07 maj 2024
Jak co roku, w dniach 8-15 maja obchodzony jest Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Zobacz, co przygotowaliśmy z tej okazji.

Tegoroczne świętowanie odbywa się pod hasłem "Biblioteka - miejsce na czasie".
"Biblioteka - miejsce na czasie" to przestrzeń, która jest dostępna dla wszystkich, niezależnie od wieku, umiejętności czy preferencji czytelniczych. To centralne miejsce doświadczeń kulturalnych, które nie ogranicza się do tradycyjnych książek.

Z okazji XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2024, który nieco wydłużyliśmy, przygotowaliśmy różnorodne wydarzenia mając nadzieję, że dla każdego znajdzie się powód, aby w tym czasie nas odwiedził.
Dokładny harmonogram można znaleźć w naszym kalendarzu wydarzeń.

• Jaśmin... bez... milion łez...
    Spotkanie autorskie z rodowitą jaworzanką Sandrą Chodorowską i jej poezją.
    sala spotkań przy Wypożyczalni, 8 maja 2024, godz. 16:00
  • W centrum życia
    Spotkanie autorskie z Mariuszem Kurcem - podróżnikiem, filmowcem i religioznawcą, który korzystając głównie z autostopu i gościnności spotkanych osób, odwiedził ponad sto krajów na kilku kontynentach.
    sala spotkań przy Wypożyczalni, 14 maja, godz. 16:00
  • Tydzień z Anetą Krasińską
    Akcja czytelnicza prowadzona wspólnie z wydawnictwem Skarpa Warszawska zachęcająca do lektury książek Anety Krasińskiej.
    biblioteka główna i Flia nr 1, 13-17 maja
  • Zdrowie seniora
    Cykliczne spotkanie dla seniorów z Joanną Wyrzychowską ze Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Jaworze dotyczące edukacji zdrowotnej, tym razem - układu ruchu.
    sala spotkań przy WWypożyczalni, 16 maja, godz. 11:00
  • Kiermasz książki
    Kiermasz książek używanych
    Filia nr 1, 14-17 maja, w godz. 10:00-13:00
  • Wymień się książką
    Akcja wymiany książek wśród czytelników.
    dziedziniec biblioteki głównej, 13-15 maja, w godz. 12:00-16:00
  • Książka moim przyjacielem
    Zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków rozwijające ich zainteresowania czytelnicze i kształtujące wyobraźnię.
    Filia nr 1, 8-17 maja
  • Biblioteka od kuchni
    Zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków pozwalające poznać różne zakamarki biblioteki i tajniki pracy bibliotekarzy.
    Oddział Dziecięco-Młodzieżowy, 13-17 maja
  • W krainie dobrych myśli
    Zajęcia edukacyjne w formie warsztatów dla klas 3 szkoły podstawowej oparte na książce Katherine Applegate „Drzewo życzeń”.
    Oddział Dziecięco-Młodzieżowy, 13-17 maja
Plakat XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek