Od września stratujemy z kolejną edycją projektu "Mała książka- wielki człowiek". Tym razem zapraszamy do biblioteki nie tylko 3-latki, ale wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym.

Logo edycji projektu "Mała książka - wielki człowiek"

Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

Każde dziecko w wieku od 3 do 6 lat, które przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą. W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika.
Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie http://wielki-czlowiek.pl/.