W czwartek 19 września zapraszamy na godzinę 11:00 na spotkanie inaugurujące w naszej bibliotece akcję "My '89". Akcja jest realizowana w ramach Inicjatywy Rok Wolności, społecznych obchodów trzydziestolecia przemian demokratycznych w Polsce. Gościem spotkania będzie pan Jakub Lemański.

Logo akcji "My '89"

Akcja ma na celu zachęcenie do spojrzenia na przełom 1989 roku oczami mieszkańców lokalnej społeczności. Do gromadzenia wspomnień związanych z ich życiem codziennym w tym okresie i do przyjrzenia się temu, jak historyczne zmiany zachodzące trzydzieści lat temu w Polsce na to życie wpływały i jak zostały zapamiętane.

Na spotkaniu swoimi wspomnieniami podzieli się pan Jakub Lemański. W miłej atmosferze porozmawiamy o swoich wspomnieniach tego przełomowego czasu. Prosimy także o przynoszenie do nas pamiątek (np. zdjęć, plakatów) związanych z wydarzeniami 1989 roku. Z nich właśnie powstanie wystawa podsumowująca akcję.