Do 30 września czekamy na zgłoszenia od osób chętnych do wzięcia udziału w 6-tej już edycji projektu "O finansach w bibliotece".

Fragment plakatu projektu "O finansach w bibliotece"

Istotą projektu jest edukacja finansowa osób dorosłych (głównie po 50. roku życia) prowadzona w bibliotekach.

Podczas spotkań edukacyjnych organizowanych i prowadzonych przez odpowiednio przeszkolonych bibliotekarzy, uczestnicy dowiedzą się jak założyć elektroniczne konto w banku, jak skutecznie zarządzać domowym budżetem oraz jak bezpiecznie zrobić zakupy w Internecie.

Bibliotekarze przeprowadzą spotkania edukacyjne w oparciu o kurs e-learningowy i scenariusze zajęć z wykorzystaniem zasobów internetowych. Będzie to cykl 5-ciu tyrzygodzinnych spotkań edukacyjnych, poświęconych bezpieczeństwu korzystania z usług finansowych.

Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej, a jego założenia są zgodne z Programem Rozwoju Bibliotek.