Jak co roku, zapraszamy do biblioteki na projekcje filmowe realizowane w ramach Objazdowego Festiwalu Filmowego Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie.

Fragment plakatu 17 Objazdowego Festiwalu Filmowego Watch Docs

WATCH DOCS to jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka prezentujących filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową. Każdego roku na festiwalu pokazywanych jest blisko siedemdziesiąt światowej klasy filmów. Po grudniowym warszawskim festiwalu międzynarodowym organizowany jest Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie. W tym roku jest to już 17 edycja.

W ramach festiwalu w naszej bibliotece odbędzie się szereg seansów dla grup szkolnych oraz grup seniorów, a także seans otwarty dla wszystkich chętnych. Zapraszamy w czwartek 27 września na godzinę 11:00 do sali spotkań przy Wypożyczalni na film "Czarna owca".
Film opowiada historię czarnoskórego chłopca Corneliusa Walkera. Kiedy w okolicach jego domu dochodzi do zabójstwa innego czarnoskórego chłopca, rodzina Walkerów wyprowadza się z Londynu szukając azylu na przedmieściach. Tyle, że przeprowadzka nie przynosi spodziewanych rezultatów. Nastoletni Cornelius w nowym miejscu zamieszkania również doświadcza przemocy - tym razem motywowanej rasowo. Żeby przetrwać chłopiec postanawia zaprzyjaźnić się ze swoimi nastoletnimi prześladowcami. Chce stać się jednym z nich. „Czarna Owca” zaciera granice między dokumentem a fikcją i porusza uniwersalne problemy tożsamości, dojrzewania i nietolerancji. Film nominowany do Oskara.

Na stronie http://watchdocs.pl/2018/f/pl/filmy-od_a_do_z znajduje się lista filmów wyświetlanych w ramach 17 Objazdowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Do każdego filmu znajduje się jego krótki opis.
Więcej informacji o jaworskiej odsłonie festiwalu można znaleźć na stronie wydarzenia https://www.facebook.com/events/, a o samym festiwalu - na stronie https://watchdocs.pl/2019/a/pl/festiwal-objazdowy.
Wstęp na wszystkie projekcje filmowe jest bezpłatny.