Czytaj PL to największa akcja czytelnicza w kraju, a być może także i na świecie. Ma charakter bezpłatnej wypożyczalni bestsellerowych e-booków i audiobooków. Czytać i słuchać książek można równo przez 30 dni. Więc trzeba się śpieszyć, żeby nie przegapić takiej okazji.

Logo i hasła przewodnie akcji "Czytaj.pl"

Aby wziąć udział w akcji Czytaj.pl, należy pobrać aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na jednym z blisko 7000 nośników na terenie całego kraju. Kod QR jest kluczem do wirtualnej bibliotek. Akcja działa w xx miastach w Polsce i 8 za granicą, ale każdy użytkownik otrzymuje 5 bezpłatnych e-zaproszeń dla znajomych - można więc szerzyć dobro wszędzie tam, gdzie z akcją nie dotarliśmy.
Plakaty z kodami będą dostępne również w naszej bibliotece, zarówno przy placu Seniora, jak i na Filii nr 1 przy ul.Moniuszki.

Akcja jest w 100% darmowa i trwa przez cały listopad, a użytkownicy otrzymują dodatkowe 7 dni na dokończenie rozpoczętych książek. Zdecydowana większość książek brylowała na listach bestsellerów.

Organizatorami akcji są: Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, i Woblink – największa w Polsce platforma z e-bookami. Organizowana i rozwijana od 6 lat akcja Czytaj PL nie byłaby możliwa bez współpracy z jej partnerem strategicznym: Instytutem Książki, największymi wydawcami w kraju, a także z partnerującymi jej miastami. Akcję docenili i nagrodzili delegaci z 54 krajów świata podczas zjazdu Miast Kretywynych UNESCO.

A wszystko zaczęło się w roku 2013, kiedy Kraków uzyskał prestiżowy tytuł Miasta literatury UNESCO. Wówczas pośród wielu doniosłych wydarzeń literackich wystartowała Wirtualna Biblioteka Krakowa.

Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie https://akcja.czytajpl.pl