W październiku, wraz z rozpoczęciem roku akademickiego, IbukLibra poleca do poczytania książkę ŁukaszSułkowskiego "Kultura akademicka".

Fragment plakatu promującego książkę miesiąca od Ibuk Libry

W książce poruszone są najważniejsze problemy, dylematy i wyzwania polskich uniwersytetów i środowiska akademickiego. Jest to refleksja nad kondycją współczesnego uniwersytetu w Polsce i na świecie, przede wszystkim z perspektywy organizacji i zarządzania. Choć w Polsce nie brakuje wybitnych badaczy i studentów, to jednak nawet najlepszym krajowym uczelniom daleko do światowej czołówki. Autor podejmuje się zadania zrozumienia problemów uniwersytetu, również po to, by rozwijać działania reformatorskie.

"Książkę należy traktować jako jedno z pionierskich opracowań tematu, szczególnie w polskiej literaturze naukowej. Co więcej jako pierwsze tak kompleksowo ujmujące analizowane zjawisko. Jest to ciekawa, inspirująca i wartościowa lektura dla szerokiego kręgu czytelników, nie tylko dla osób funkcyjnych (m.in. władze dziekańskie i rektorskie) w polskich uczelniach, ale także dla każdego, kto należy do społeczności akademickiej. " (Dr hab. Krzysztof Wach, prof. UEK)

Zachęcamy do lektury! Książka dostępna do 31 października.