Od października do stycznia w Filii nr 1 można oglądać wystawę prac jaworzanina - Pawła Stańczyka.

Fragmenty plakatu promującego wystawę prac Pawła Stańczyka - linoryty autora

Paweł Stańczyk w swoich poszukiwaniach artystycznych wykorzystuje głównie techniki graficzne - linoryt i algrafię. Przerabia stare wykładziny linoleum, płyty pleksi czy blachy aluminiowe tworząc z nich matryce. W ten sposób zbędne przedmioty przyjmując inną formę otrzymują drugie życie- artystyczne.
W kręgu zainteresowań artysty znajduje się także malarstwo, fotografia otworkowa oraz muzyka.

Paweł Stańczyk stara się patrzeć na sztukę nieco z boku, tak, aby powstało coś nowego, świeżego. Ale przede wszystkim jego twórczość ma za zadanie poruszać istotne sprawy i wzbudzać emocje. Jak mówi autor zapraszając na wystawę: "Satyra nie daje odpowiedzi. Obnaża jednak niedoskonałości i zmusza do przemyśleń, których Drogi Widzu serdecznie życzę."

Od 2005 roku prace satyryczne pana Pawła były pokazywane i nagradzane na kilkuset wystawach w ponad 40 krajach świata.

Wystawa w Filii nr 1 będzie eksponowana do końca stycznia 2020.