W czwartkowe popołudnie 12 grudnia będziemy gościć w naszej bibliotece młodą pisarkę - Kamilę Mitek. Na spotkanie zapraszamy o godzinie 17:00 do sali spotkań przy Wypożyczalni.

Zdjęcie Kamili Mitek

Kamila Mitek jest mieszkanką pobliskiego Legnickiego Pola, absolwentką lingwistyki stosowanej i psychologii. W 2019 roku zadebiutowała powieścią "Na śniadanie... tort szpinakowy".
Jej 'pisarstwo' zaczęło się już w wieku kilku lat od historyjek obrazkowych malowanych na bibułkach do papierosów podbieranych babci i oprawianych w sreberko po czekoladzie. Potem, w szkole podstawowej i średniej, była drobna twórczość pisana raczej do szuflady, zbyt niedojrzała, aby pokazać ją światu. Dopiero po ukończeniu studiów i założeniu rodziny, marzenia o pisarstwie zostały odkurzone i przyszedł czas na ich realizację.

Jak mówi sama autorka "Pragnę podzielić się miłością do słowa z tymi, którzy lubią lub kochają czytać i zapraszam do wspólnej podróży z moimi bohaterami w ich światach. :)".
Podczas spotkania Kamila Mitek opowie czytelnikom o tym, jak spełniła swoje wielkie marzenie o pisaniu, a także o pomysłach na kolejne książki.

Spotkanie poprowadzi Krystyna Zajko-Minkiewicz, polonistka, poetka, dziennikarka, pasjonatka teatru, promotorka pisarzy i poetów, a także prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Teatru Modrzejewskiej w Legnicy. To pod jej redakcją ukazała się książka "Na śniadanie... tort szpinakowy". O autorce debiutanckiej powieści pani Krystyna mówi: "Mam pewność, że Kamila Mitek zdobędzie serca czytelników. Wspaniale buduje napięcie, bawi i wzrusza. Swoim bohaterom nadaje blask autentyczności, a jej język skrzy się humorem".