Listopadowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki "Wieża ciśnień", które odbędzie się 28 listopada o godzinie 17:00 w sali spotkań przy Wypożyczalni, będzie jednocześnie spotkaniem autorskim z Krystyną Śmigielską i jej najnowszą książką "Pokurcz".

Fragment plakatu spotkania z Krystyną Śmigielską

Krystyna Śmigielska urodziła się w roku 1957. Jest autorką książek dla dzieci i dorosłych oraz  animatorką kultury.
Zadebiutowała w 2006 roku opowiadaniem "Zbieracz grzechów". Do chwili obecnej ukazało się dziewięć jej książek – pięć dla dzieci i młodzieży ('Węszący Renifer, czyli tydzień z ciocią Julią", "Skarb z leśnego grobowca", "Tekla", "Tekla i płaczący braciszek" i "Mój przyjaciel Kwako") oraz cztery skierowane do dorosłych czytelników ("Ty to głupia jesteś", "Berżeretka bez przepisu", "Zbieracz grzechów i inne opowiadania" i "Gotowe na zmiany").

Wszystkie teksty Krystyny Śmigielskiej łączy - pomimo dużego zróżnicowania fabularnego – niepodrabialne poczucie humoru autorki oraz ponadczasowe wartości: miłość, przyjaźń oraz chęć poznania świata w jego najpiękniejszym wydaniu.

Najnowsza książka Krystyny Śmigielskiej „Pokurcz” to współczesna opowieść o miłości, ale nie bajka do poduszki. Autorka stworzyła mocno realne postaci, które przy pierwszym spotkaniu wydają się przesiąknięte złem do szpiku kości, jednak z czasem czytelnik odkrywa, że każdy medal ma dwie strony, a życie skrywa często coś więcej, niż to, co dostrzegamy na pierwszy rzut oka.
To bardzo frapująca opowieść, tajemnicza, mocna i z pewnością warta lektury.