Z roku na rok obserwuje się w Polsce wzrost zainteresowania suplementami diety. Wychodząc naprzeciw temu tematowi, poruszy go podczas spotkania nasz gość - Kalina Szczepańska, dietetyk kliniczny. Zapraszamy do sali spotkań przy Wypożyczalni w czwartek 20 lutego na godzinę 16:00.

Fragment plakatu wydarzenia - suplementy wysypujące się ze słoiczka

Kalina Szczepańska jest dietetykiem klinicznym. Po ukończeniu studiów postanowiła otworzyć gabinet dietetyczny w rodzinnym mieście, ponieważ widziała rosnące zapotrzebowanie na tego typu usługi. W społeczeństwie widać bowiem coraz częściej osoby z problemami żywieniowymi, takimi jak nadwaga lub otyłość, czy też choroby dietozależne: cukrzyca, insulinooporność, nadciśnienie.
Dodatkowo biorąc pod uwagę, że jesteśmy społeczeństwem, które według statystyk bardzo lubi przyjmować wszelkiego rodzaju tabletki, suplementy diety wspomagające pracę naszego organizmu, postanowiła zająć się tym tematem. Jest to bardzo specyficzna na Polskim rynku grupa produktów. Dlatego warto jej się przyjrzeć bliżej, aby nie popełniać błędów przy ich wyborze.