Od poniedziałku 1 czerwca biblioteka będzie jeszcze bardziej otwarta dla czytelników. Nadal jednak obowiązywać będą pewne zasady i ograniczenia.

Kartka z informacją "Od 1 czerwca biblioteka po nowemu"

Biblioteka będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 17:00.

W pomieszczeniach biblioteki obowiązywać będzie zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk (lub obowiązek noszenia zdezynfekowanych rękawiczek).

Książki nadal należy zwracać do wrzutki (z działów przy pl.Seniora) oraz do specjalnych pudeł (w Filii nr 1) i nadal będą podlegać obowiązkowej kwarantannie.

Nadal preferowane jest wcześniejsze zamawianie książek. Przypominamy, że można to zrobić samodzielnie, korzystając ze swojego konta czytelnika na stronie www.dzb.pl albo skontaktować się z nami drogą mailową lub telefonicznie:
- Wypożyczalnia - email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.: 76 870-26-02 w.24 lub 514-499-246,
- Czytelnia - email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.: 76 870-26-02 w.25,
- Oddział Dziecięco-Młodzieżowy - email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.: 76 870-26-02 w.26,
- Filia nr 1 - email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.: 76 870-47-36 lub 514-601-311

Otwarte dla czytelników zostaną wszystkie działy biblioteki, jednak w dalszym ciągu bez swobodnego dostępu do półek i samodzielnego wybierania książek.
Przy ladzie może znajdować się tylko jedna osoba.

Uruchomione zostaną usługi kserowania, skanowania i drukowania w Czytelni i w Filii nr 1.

Dalsze znoszenie ograniczeń w bibliotece jest uzależnione od rozwoju sytuacji epidemiologicznej w naszym regionie.