Latem odpoczywamy, ładujemy baterie na cały rok, korzystamy ze słońca i… czytamy. To idealny czas na nadrobienie książkowych zaległości.

Relaks z książką w dłoni, kiedy nie jesteśmy obarczeni codziennymi obowiązkami i możemy oddać się słodkiemu lenistwu, to marzenie wielu z nas. Korzystajmy więc w wakacje z bogatej oferty czytelniczej biblioteki. Filia nr 1 rozpoczyna akcję "Raz, dwa, trzy - czytaj Ty!”.

Przygotowaliśmy listę książkowych hitów, które uprzyjemnią wakacyjny wypoczynek. Znajdzie się coś dla miłośników zagadek kryminalnych jak i obyczajowych czy romansów z nutką erotyki. A także reportaż, biografie i poradniki.

W tym tygodniu polecamy książki dla tych, którzy uwielbiają rozwiązywać zagadki kryminalne.
Naszą pierwszą propozycją jest powieść Wojciecha Dutki "Kurier z Toledo" i "Kurier z Teheranu". Jest to doskonałe połączenie powieści historycznej z literaturą sensacyjno-szpiegowską, wielkie pożądanie, wielka historia, zakazana miłość, romans i zdrada. Miłośnicy potężnych emocji z pewnością będą usatysfakcjonowani.
Kolejna pozycja to Ryszard Ćwirlej i jego powieść o zbrodniach w przedwojennej Polsce - "Zaśpiewaj mi kołysankę”. Trzy sprawy, trzy zagadki i trzy wyjścia. A może do ich otwarcia potrzebny jest tylko jeden, właściwy klucz? Znaleźć go może tylko podkomisarz Fischer.
Następna godna polecenia propozycja to „Skaza” Roberta Małeckiego, za którą autor został odznaczony Nagrodą Wielkiego Kalibru 2019 dla najlepszego kryminału ubiegłego roku. Jest zima, 2018 rok. Z zamarzniętego jeziora niedaleko Chełmży zostaje wydobyte ciało nastolatka. Zdaniem patologa śmierć chłopaka nastąpiła w wyniku utonięcia. Odnaleziono również inne, nie noszące śladów żadnego przestępstwa zwłoki bezdomnego mężczyzny. Jedyne co łączy oba zgony to zimna noc, jednak komisarz Bernard Gross widzi w obu sprawach więcej pytań niż odpowiedzi. Kluczem do odkrycia prawdy wydają się mieszkańcy miasteczka i tajemnicza sprawa zaginięcia pewnego małżeństwa.

Te wciągające lektury to prawdziwa przygoda. Sięgnijcie po nie, by w upalne letnie dni poczuć dreszcz grozy i zanurzyć się - bezpiecznie - w zimny, bezwzględny świat, w którym ludzkie życie nie ma znaczenia. Robert Małecki, Wojciech Dutka i Ryszard Ćwirlej polecają się (z naszymi rekomendacjami) na wakacje!