Tak już jest, że wraz z nastaniem jesieni, nasze życie, jak i całej przyrody nieco zwalnia. Jednocześnie świat zadziwia nas swoimi czerwieniami, żółciami i złotem oraz lekkim jak mgiełka babim latem. Czyż to nie idealna pora na poetyckie uniesienia?

Fragment plakatu wydarzenia - głowa kobiety z artystycznie rozwianymi włosami

Prawie do końca ubiegłego wieku to właśnie jesienią obchodzone było Święto Poezji - w rocznicę urodzin Wergiliusza. Ta tradycja przetrwała mimo przeniesienia Dnia Poezji na pierwszy dzień wiosny.
Zatem i my, dla uczczenia wszystkich poetów, i tych znanych całemu światu, i tych, których świat jeszcze nie poznał - zapraszamy do literackiej zabawy.

W okresie od 21 września do 21 listopada 2020 czekamy na Wasze listy.
Napiszcie na papeterii strofy, które chodzą Wam po głowie, i przekażcie je nam - do biblioteki.
Może być to zarówno twórczość własna, jak i ulubionego poety.

Na zakończenie poetyckiej zabawy odbędzie się spotkanie autorskie z lokalnym artystą oraz głośne czytanie nadesłanej poezji.
Dostarczone do bibliotei listy zostaną zeskanowane i udostępnione na naszej stronie oraz w mediach społecznościowych.