Od 8 kwietnia, po udanej konserwacji systemu bibliotecznego Aleph, wznawiamy pracę w trybie zamawiania książek na wynos. Tym razem zamówienia można składać na Filii nr 1. W pozostałych działach przeprowadzamy inwentaryzację zbiorów.

Kartka z informacją "Od 8 kwietnia zmiany w pracy biblioteki"

Wykorzystując czas ograniczenia funkcjonowania bibliotek od dnia 8 kwietnia działy przy pl.Seniora: Wypożyczalnia, Czytelni i Oddział Dziecięco-Młodzieżowy są zamknięte z powodu przeprowadzania inwentaryzacji zbiorów.

Filia nr 1 przy ul.Moniuszki pracuje wg harmonogramu podanego niżej. I choć biblioteka jest dla czytelników zamknięta, to w tych godzinach dostępna jest usługa "Książka na wynos" - czytelnicy mogą zamawiać książki i umawiać się na ich odbiór.

poniedziałek   8:00  -16:00
wtorek 8:00  -16:00
środa 8:00  -16:00
czwartek 8:00  -16:00
piątek 8:00  -16:00
sobota ----------

W związku z ograniczeniami w kontakcie z biblioteką wszystkie wypożyczone zbiory, których termin zwrotu przypada w okresie czasowego zamknięcia biblioteki, zostaną automatycznie przesunięte na dalszy termin (zależny od długości czasowego zamknięcia).

Uspakajamy czytelników, którzy mają przetrzymane zbiory, że za czas zamknięcia biblioteki nie są naliczane kary za przetrzymanie. Można je jednak na bieżąco zwracać korzystając z wrzutek (trezorów). Jedna jest umieszczona w zewnętrznej ścianie budynku od strony pl.Seniora, druga przy wejściu do Filii nr 1 przy ul.Moniuszki.

Zachęcamy do czytania online na platformach Legimi oraz Ibuk Libra. Bezpłatny dostęp do tych zbiorów umożliwia kod pobrany w bibliotece na podstawie karty czytelnika. Można go uzyskać bez konieczności osobistej wizyty, drogą telefoniczną lub mailową.