Od połowy czerwca w bibliotece przy pl.Seniora można oglądać wystawę malarstwa Aldony Staroń "Moje ogrody".

Fragmenty plakatu promującego wystawę prac Aldony Staroń "Moje ogrody"

Aldona Staroń jest absolwentką wydziału artystyczno-pedagogicznego Uniwersytetu Śląskiego Filii w Cieszynie. Dyplom z zakresu malarstwa uzyskała w pracowni prof. Alfreda Biedrawy.
Zajmuje się twórczością plastyczną od wielu lat. Jej ulubione techniki to olej, pastel, akwarela i malarstwo na jedwabiu. Tematyka malarska to głównie natura, nieraz potraktowana dość realistycznie, kiedy indziej nieco przetworzona.

"... Wybrane kolory nakłada pędzlem lub szpachlą odważnym gestem na płaszczyznę płótna lub kartonu. Kształtuje w ten sposób swój świat z fragmentów otaczającego pejzażu, wybranych ulubionych kwiatów z własnego ogrodu. Swoją wrażliwość na kolor podkreśla dodając nagły błysk światła, potęgujący ekspresję dzieła... Warto uważnie przyjrzeć się poszczególnym pracom, zauważyć i zapamiętać całe piękno utrwalone w wielobarwnych kompozycjach." - Gustaw Lis.

Wystawa będzie eksponowana do końca października 2021.