Każda nowa książka Jolanty Kosowskiej jest kolejnym pretekstem do spotkania z autorką w naszej bibliotece. Tym razem zapraszamy do sali spotkań w piątek 13 sierpnia na godzinę 18:00, aby przyjrzeć się bliżej "Pocztówkom z Portugalii".

 Fragment plakatu spotkania z Jolantą Kosowską - widok portugalskiego amiasta Sintra

"Pocztówki z Portugalii" to (...) opowieść o sile miłości, poświecenia i tęsknocie za tym, co utracone. Wszystko z barwami, smakami i dźwiękami Portugalii w tle. – tak o swojej najnowszej książce mówi Jolanta Kosowska.
Bohaterowie "Pocztówek z Portugalii" przekonują się, że życie może zmienić się zaledwie w ciągu jednego wieczoru, że nie powinniśmy być niczego pewni. Czasem wystarczy jeden wieczór, jedno wydarzenie, czy nierozważna decyzja, by wiele w naszym życiu się zmieniło, a nawet – nieodwracalnie zniszczyło. Często zapominamy, że życie to ciąg podejmowanych decyzji i wynikających z nich konsekwencji.
Książka jest pełna emocji. To opowieść o ludziach poszukujących swojego miejsca na świecie, którzy podczas swojej wędrówki natykają się na wiele bólu i cierpienia; o ludziach, którzy tracą wiele, jednak także wiele zyskują. To historia przepełniona bólem i goryczą, lecz jednocześnie szczęściem i radością.

Jolanta Kosowska pochodzi z Opolszczyzny, ale obecnie mieszka i pracuje w Dreźnie. Przedstawia się jako pisarz, lekarz, podróżnik hobbysta i fotograf amator.
Z zawodu jest lekarką, specjalistką w trzech dziedzinach medycyny. Jest wówczas poukładania i profesjonalna, poważna, systematyczna, wymagająca, a nawet nudna, wciśnięta w wąskie ramy godzin przyjęć i terminy wizyt domowych.
Gdy jest pisarką, ma niczym nieskrępowaną wyobraźnię, nienormowany czas pracy, poczucie wolności. Lubi, kiedy wiatr wieje jej w żagle i skrzydła rosną u ramion.
Natomiast swoisty rytm życiu autorki nadają podróże. Towarzyszą jej odkąd sięga pamięcią. Całe jej życie biegło zawsze od jednej do drugiej podróży. Z każdej podróży pani Jolanta przywozi setki zdjęć. Uwielbia fotografować. Dzięki temu uwiecznia ulotne chwile, wspomnienia, które z czasem straciłyby barwy, szczegóły, które zamazują się w pamięci. Podróże często bywają także inspiracją, aby tworzyć tło dla bohaterów nowych książek.