Rok 2021 został ogłoszony Rokiem Tadeusza Różewicza. Chcąc upamiętnić tą wyjątkową dla polskiej kultury postać oraz jego twórczość, Legnickie Centrum Kultury zachęca do udziału w konkursie recytatorskim.

Plakat konkursu "Różewicz i Kolumbowie"

Równo 100 lat temu, a dokładnie – 9 października, urodził się Tadeusza Różewicza, inicjator teatru absurdu i jeden z najwybitniejszych poetów XX w., a także najwszechstronniejszy kontynuator nurtu europejskiej awangardy literackiej.

Konkurs jest formą obchodów roku Różewiczowskiego, a jednocześnie upamiętnienia pozostałych Kolumbów będących jego rówieśnikami: Wacława Bojarskiego, Zdzisława Stroińskiego, Romana Bratnego, Witolda Zalewskiego lub Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Konkurs odbywa się w formule online i skierowany jest do mieszkańców byłego subregionu legnickiego.
Przeprowadzony jest w trzech kategoriach wiekowych:
- młodzież (15-26 lat),
- dorośli (27-59 lat),
- seniorzy (60+).

Aby wziąć udział w konkursie należy:
- wybrać dwa utwory: jeden autorstwa Tadeusza Różewicza i jeden dowolnego autora z pokolenia Kolumbów,
- nagrać wideo zawierające wykonanie obydwu utworów,
- wysłać nagranie wraz z kartą zgłoszenia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Termin nadsyłania recytacji został przedłużony i upływa 10 października, a ogłoszenie wyników odbędzie się 22 października w Akademii Rycerskiej w Legnicy.

Więcej informacji można znaleźć na stronie organizatora konkursu - http://www.lck.art.pl.

Tags: konkurspoezja