W imieniu Stowarzyszenia Composingart zapraszamy wszystkich miłośników książek Stanisława Lema do Starej Kopalni w Wałbrzychu, gdzie w sobotę 9 października o godzinie 12:00 rozpocznie się festiwal jego imienia.

Fragment plakatu Festiwalu Stanisława Lema

Pod koniec listopada 2020 Sejm RP uchwalił rok 2021 Rokiem Stanisława Lema. W dniu 12 września bieżącego roku obchodzimy setną rocznicę urodzin jednego z najwybitniejszych pisarzy science-fiction. W związku z tym stowarzyszenie wystartowało z Projektem Lem 2021, aby oddać hołd pisarzowi poprzez organizowanie szeregu działań i wydarzeń honorujących, upamiętniających i popularyzujących osobę Stanisława Lema.

Jednym z takich działań jest festiwal, podczas którego będą m.in. autorskie spotkania z osobami, które miały zaszczyt i przyjemność poznać tego wielkiego pisarza SF.
Będzie można porozmawiać z Wojciechem Orlińskim - dziennikarzem, publisyctą i pisarzem, autorem biografii Stanisława Lema, ze Stanisławem Beresiem - poetą, krytykiem, historykiem literatury, autorem wywiadu rzeki ze Stanisławem Lemem oraz ze Stanisławem Zawadzkim - modelarzem,.nauczycielem,projektantem, wykonawcą modeli staelity LEM.
W programie także wystawy, ekspozycje i niespodzianki.

Sięgnij również po twórczość Stanisława Lema w naszej bibliotece.