Po wakacjach na naszych czytelników czekają w bibliotece zmiany, które udogodnią im korzystanie ze zbiorów.

Logo Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworze

Głównym udogodnieniem dla czytelników zapewne będzie dostępność czasowa. Od 4 września dla wszystkich działów biblioteki zostaną ujednolicone godziny otwarcia.

Drugim udogodnieniem będzie zmiana lokalizacji niektórych zbiorów ze względu na ich formę i treść oraz szerszy dostęp do nich.

Miejsce Działu Muzycznego zajmą Multimedia, które staną się częścią Działu Udostępniania dla Dorosłych.
W Multimediach, tak jak dotychczas, można będzie wypożyczać płyty i kasety z muzyką oraz audiobooki, a także filmy - stanowiące nową kolekcję w tym miejscu. Dostęp do płyt z muzyką zostanie otwarty, tzn. czytelnicy będą mogli sami przeglądać i wybierać płyty, które zostaną specjalnie wyeksponowane.
Nadal będzie można na miejscu skorzystać z komputerów oraz ze stanowiska do indywidualnego odsłuchu płyt analogowych, kompaktowych i kaset.

Książkowe wydawnictwa muzyczne wzbogacą Wypożyczalnię Działu Udostępniania dla Dorosłych, a do Czytelni trafią nowe tytuły czasopism muzycznych. Z kolei audiobooki przeznaczone dla dzieci znajdą swoje miejsce w Oddziale Dziecięco-Młodzieżowym.

Ponadto w części pomieszczenia Multimediów staną stoliki i krzesła oraz sprzęt do prezentacji. W ten sposób powstanie sala przeznaczona przede wszystkim do prowadzenia szkoleń, z których chętnie korzystają jaworzanie.