W środę 27 września o godzinie 9:00 naszą bibliotekę odwiedzi znany już naszym czytelnikom Roman Pankiewicz ze swoim gościem - wirtuozem gry na fletni Pana - Olegiem Dowgalem. Na spotkanie, które rozpocznie obchody 70-lecia naszej biblioteki, zapraszamy przede wszystkim dzieci, ale każdy chętny meloman też znajdzie dla siebie miejsce.

Zdjęcie Olega Dowgala i Romana Pankiewicza

Oleg Dowgal to ceniony ukraiński muzyk i kompozytor. Jest muzykiem Filharmonii Lwowskiej oraz wykładowcą w Wyższej Szkole Muzycznej we Lwowie.
Występował w większości krajów byłego ZSRR oraz we Francji, Niemczech, Belgii i Holandii. Od kilku lat znany jest również w naszym kraju. W lipcu 2010 r został zaproszony do Polanicy-Zdroju na XII Międzynarodowy Festiwal "Muzyka Świata", gdzie koncertował w doborowym towarzystwie m.in., z Ireną Jarocką, Stanem Borysem i Stanisławem Soyką.

Muzykowi w jego obecnym tournee po Polsce towarzyszy znany doskonale naszym czytelnikom Roman Pankiewicz – autor książek podróżniczych. W muzycznych przerwach opowie legendy związane z bożkiem Panem i powstaniem instrumentu z jego imieniem.