W ramach ogólnopolskiej akcji "Tydzień z Internetem" zapraszamy seniorów na koncert życzeń, który odbędzie się w czwartek 22 marca o godzinie 11:00 w Multimediach.

Logo akcji "Tydzień z Internetem"

Starsze osoby, które tego dnia pojawią się w bibliotece, będą mogły wyszukać w Internecie ulubione piosenki, a następnie wspólnie ich wysłuchać, przy okazji dzieląc się z innymi uczestnikami spotkania wspomnieniami czy anegdotami związanymi z ulubioną piosenką. Przy pomocy pracowników biblioteki i wolontariuszy będą mogli znaleźć dodatkowe informacje o piosence i wykonawcy, a także poznać podstawy obsługi komputera.

Nasza biblioteka od lat bierze udział w międzynarodowej akcji „Tydzień z Internetem ”, mającej na celu zachęcić jak największą liczbę osób do korzystania z Internetu.
Jest to ogólnoeuropejska kampania koordynowana przez organizację pozarządową All Digital (dawniej Telecentre Europe). Co roku włącza się w nią kilkadziesiąt krajów. Ich mieszkańcy biorą udział w spotkaniach, seminariach czy warsztatach, dzięki którym odkrywają potencjał Internetu. Do tej pory w akcji uczestniczyło już ponad 800.000 osób. Koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, wspierana przez liczne grono partnerów.