We wtorek 29 stycznia o godzinie 15:00 po raz kolejny gościem naszej biblioteki będzie dr filozofii Marek Miedziński, który o godzinie 15:00 w sali spotkań podzieli się z chętnymi do zglębiania wiedzy tym "Jak działa pamięć?".

Fragment plakatu wydarzenia

Pamięć jest podstawowym mechanizmem przechowywania doświadczenia. Dzięki niej możemy zapamiętać nowe informacje, przypomnieć sobie coś, co wydarzyło się kilka lat wcześniej, odwołać się do emocji i historii z dzieciństwa. Wiadomo jednak, że z wiekiem te czynności stają się coraz wolniejsze. To naturalna kolej rzeczy, którą mimo wszystko, w pewien sposób można opóźnić. To zależy od naszych chęci, samodyscypliny i świadomości. Umysł człowieka należy nieustannie trenować. W każdym wieku ćwiczenia umysłowe wywierają bardzo korzystny wpływ na funkcjonowanie mózgu.
Dr Marek Miedziński podczas  wykladu  wprowadzi uczestników  w "sekrety pamieci" i techniki cwiczeń.

Marek Miedziński – pracuje zawodowo jako grafik komputerowy oraz jako nauczyciel akademicki, ucząc studentów grafiki komputerowej, typografii i tworzenia stron internetowych
Przez kilka lat prowadził zajęcia na Uniwersytecie Wrocławskim w Instytucie filozofii z przedmiotów: Filozofia społeczna oraz Mistyka wschodu i zachodu. Bada pisma filozofii wschodniej w zakresie ich podobieństwa do przekazów myślicieli zachodnich. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się w szczególności na analizie wypracowanych przez myśl wschodnią koncepcji: metafizyki, duchowości, mistycyzmu oraz ich wpływu na etykę, epistemologię i fenomenologię. Od ponad 20 lat związany z myślą wschodnią w sposób praktyczny.
Prowadzi także prace badawcze nad wymiarem fenomenologicznym i aksjologicznym doświadczeń bliskich śmierci (NDE). Badania te zaowocowały publikacją pracy doktorskiej rozpatrującej to zjawisko.
Interesuje się filozofią, ochroną środowiska, alternatywnymi metodami budownictwa, ekologią w jej głębokim sensie, fotografią, grafiką fraktalną. Mieszka z rodziną w drewnianym domu na wsi, na granicy rezerwatu przyrody.
Z zamiłowania jest muzykiem. Współpracował z kilkoma zespołami, co zaowocowało nagraniem sześciu albumów, których jest autorem, bądź współautorem – dotyczy to zarówno tekstów, jak i muzyki.