To już druga edycja projektu „Mała książka - wielki człowiek”. Nasza biblioteka kontynuuje rozwijanie czytelniczych zainteresowań wśród najmodszych, bo wiadomo: "Czym skorupka za młodu nasiąknie….".

Logo edycji projektu "Mała książka - wielki człowiek"

Pilotażowy projekt dla trzylatków realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” rozpoczął się we wrześniu 2018 roku. Po jego wielkim sukcesie akcja doczekała się drugiej, pełnej już edycji.

Kampania społeczna przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. „Czytelnictwo” zaczyna się od kołyski, na długo przed dniem, w którym dziecko zacznie samodzielnie składać litery. Dobrze dobrane książki rozwijają jego umysł i emocje, kształtują kompetencje językowe, zakorzeniają w kulturze i rozbudzają wyobraźnię. Wspólna lektura może stać się nie tylko wielką przyjemnością, ale przede wszystkim wspaniałą okazją do budowania bliskości oraz silnych i trwałych więzi rodzinnych.

Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę. Po zebraniu dziesięciu naklejek nagrodą jest dla niego imienny dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.
W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Dzięki akcji dzieci mają możliwość zapoznania się bardzo ważnym miejscem na czytelniczej mapie dzieciństwa - biblioteką i zostania pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie http://wielki-czlowiek.pl/.