Projekty

 • Logo - Dolnośląski Zasób Biblioteczny

  DZB - Dolnośląski Zasób Biblioteczny

  Dolnośląski Zasób Biblioteczny skupia biblioteki publiczne Dolnego Śląska. DZB to platforma informatyczna, dzięki której możliwe jest optymalne udostępnianie zbiorów zgromadzonych w bibliotekach publicznych różnego stopnia w naszym województwie. Wszystkie biblioteki skupione w DZB objęte są zintegrowanym systemem bibliotecznym ALEPH.

  Czytaj więcej o: DZB - Dolnośląski Zasób Biblioteczny
 • Logo - Cyfrowy Dolny Śląsk

  CDŚ - Cyfrowy Dolny Śląsk

  Cyfrowy Dolny Śląsk to portal prezentujący na wspólnej platformie cyfrowej elektroniczne wersje dawnych i współczesnych publikacji regionalnych, znajdujących się w dolnośląskich instytucjach i nie tylko. Wśród prezentowanych kolekcji można znaleźć zbiory bibliotek, m.im. naszej, a także muzeów, archiwów, instytucji kultury, placówek oświatowych oraz organizacji, stowarzyszeń i osób prywatnych.

  Czytaj więcej o: CDŚ - Cyfrowy Dolny Śląsk
 • Loga partnerów - Biblioteka Narodowa, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

  Zakup nowości wydawniczych

  Od 2004 roku biblioteka uzyskuje dotacje na zakup nowości wydawniczych.

  Czytaj więcej o: Zakup nowości wydawniczych
 • Logo - Ibuk Libra

  Ibuk Libra

  Od kwietnia 2012 Miejska Biblioteka Publiczna na podstawie umowy z Wydawnictwem Naukowym PWN w porozumieniu z innymi bibliotekami zrzeszonymi w DZB oferuje dla swoich czytelników darmowy dostęp do publikacji z serwisu IBUK Libra. Dostęp do oferowanych czytelnikom książek możliwy jest na stronie http://libra.ibuk.pl.

  Czytaj więcej o: Ibuk Libra
 • Logo platformy Legimi

  Legimi

  Od stycznia 2017 Miejska Biblioteka Publiczna na podstawie umowy z Dolnośląską Biblioteką Publiczną we Wrocławiu w ramach projektu "Legimi na Dolnym Śląsku" oferuje dla swoich czytelników darmowy dostęp do publikacji z platformy Legimi. Dostęp do oferowanych czytelnikom książek możliwy jest na stronie http://www.legimi.pl.

  Czytaj więcej o: Legimi
 • Logo - Fundacja Orange

  Akademia Orange dla bibliotek

  Od roku 2010 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworze bierze udział w programie „Akademia Orange dla bibliotek”. Celem programu jest wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego poprzez zwiększenie dostępu do nowych technologii komunikacyjnych i promocję ich wykorzystania tak, by gminne biblioteki publiczne stały się nowoczesnymi, wielofunkcyjnymi centrami informacyjnymi, kulturalnymi i edukacyjnymi. Fundusze przeznaczane są na zapłacenie rachunków za abonament internetowy oraz zapewnienie dostępu do internetu bezprzewodowego, a także zakup programów.

  Czytaj więcej o: Akademia Orange dla bibliotek
 • Jaworska Żywa Biblioteka

  Jaworska Żywa Biblioteka

  Od 2014 roku nasza biblioteka rozpoczęła starania, aby włączyć się w projekt Żywych Bibliotek, a pierwsze spotkanie z Żywymi Książkami zostało zorganizowane w październiku 2015 roku.

  Czytaj więcej o: Jaworska Żywa Biblioteka
 • Logo - Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym

  Książki mówione dla osób niewidomych i słabo widzących

  We wrześniu 2014 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworze przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabo widzących - Edycja 2014” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym LARIX im. Henryka Ruszyca finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Czytaj więcej o: Książki mówione dla osób niewidomych i słabo widzących
 • Legalna Kultura

  Legalna Kultura

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworze przyłącza się w 2015 roku do kolejnej już edycji akcji „Legalna Kultura”.

  Czytaj więcej o: Legalna Kultura
 • Logo akcji

  Mała książka - wielki człowiek

  „Mała książka – wielki człowiek” to kampania społeczna Instytutu Książki dofinansowywana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, do którego nasza biblioteka przystąpiła we wrześniu 2018 roku.

  Czytaj więcej o: Mała książka - wielki człowiek
 • 1
 • 2