Mimo sezonu urlopowego biblioteka tętniła życiem podczas wakacji. Każdy chętny mógł znaleźć dla siebie ciekawą propozycję zajęć lub spotkania.

Dział Udostępniania dla Dorosłych zaproponował czytelnikom cykl spotkań owianych tajemnicą pod hasłem „Biorę w ciemno” realizowanych we współpracy z pracownikami Nadleśnictwa Jawor.
Dariusz Orda zainicjował cykl prelekcją „O pszczołach, pszczelarstwie i bartnictwie” uświadomił zwykłych zjadaczy miodu, jak bardzo istnienie tych małych, pożytecznych owadów zależy od naszych ludzkich działań.
Podczas drugiego spotkania Małgorzata Zięba-Wiechniak wprowadziła uczestników w świat „Gospodarki łowieckiej” z wszystkimi jej aspektami. Poznanie historii i różnych łowieckich tajemnic to nie lada gratka dla ‘miastowych’.
Na kolejnym spotkaniu pod hasłem „Szkodnictwo leśne” przedstawiciele Służby Leśnej w osobie Pawła Tłuściaka i Tomasza Strójnego w sposób rzeczowy przybliżyli problemy z jakimi na co dzień spotykają się w swojej pracy.
Dużą ciekawostką była także wizyta na strzelnicy w Ecmenie . Rafał Sokołowski, jako gospodarz obiektu, zapoznał uczestników z dostępną bronią i wprowadził w arkana umiejętności strzelniczych. Celne oko i sporo siły zapewniły duże emocje podczas mini zawodów, a zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale.
Było również spotkanie o charakterze literackim, a jego tematem była książka „Sekretne życie pszczół”. Powieść pachnąca miodem, ciepła, wzruszająca i przerażająca zarazem opowieść o konfliktach na tle rasowym i kobiecej przyjaźni ponad podziałami. Nie zabrakło rozmów również o filmie o tym samym tytule ,będącym ekranizacją powieści.
Cykl zakończył Krzysztof Patrzek „Jaworem w kilku odsłonach”. Z wielką pasją i wiedzą historyczną ‘oprowadził’ uczestników po różnych epokach, wydarzeniach i zabytkach Jawora.

Typowo letni charakter miała również wakacyjna odsłona „Pory dla seniora”. Były wędrówki po miejscach lubianych i znanych w wersji online, spotkania z muzyką , grami i zagadkami olimpijskimi. Nie zbrakło też ćwiczeń pamięci i głośnego czytania. Czyli dla każdego coś... do wyboru.