W czwartkowy wieczór 30 września gościliśmy w naszej bibliotece Artura Zygmuntowicza, który przy okazji promocji swojej najnowszej książki wygłosił prelekcję "Historia powieści kryminalnej jako gatunku".

 

 

Podczas "Wieczoru z kryminałem” Artur Zygmuntowicz intersująco i z humorem opowiedział o powstaniu i ewolucji powieści kryminalnej oraz sensacyjnej jako gatunku. Na początek było trochę o postaci Eugene-François Vidocq. Potem nie brakowało takich nazwisk, jak Voltaire, Edgar Allan Poe, Arthur Conan Doyle, Raymond Thornton Chandler, Agatha Christie, ale również Walery Przyborowski, Leopold Tyrmand, Joanna Chmielewska, Stanisław Lem czy Marek Krajewski. Było o zagadkach, detektywach, inspektorach, poruczniku milicji i wielu, wielu innych elementach kryminałów.

Prelekcja była wstępem do spotkania z najnowszą książką autora - ”Śmierć na zamku Eichenwald”. Jest ona debiutem literackim autora jeśli chodzi o powieść kryminalnej. Dotychczas Artur Zygmuntowicz znany był z reportaży i literatury podróżniczej. Teraz udowodnił, że potrafi odnaleźć się w różnych gatunkach.

Dziękujemy za ciekawe spotkanie i zapraszamy do lektury.

{gallery}galerie/2021/20210930-a-zygmuntowicz-wieczor-z-kryminalem{/gallery}