Zespół Ojry Bis z Męcinki w piątek 22 października zabrał publiczność zgromadzoną w naszej bibliotece w muzyczną podróż po polskiej kulturze ludowej.

Ojry Bis to grupa artystyczna, która od ponad 50 lat porywa publiczność, gdziekolwiek występuje. Sięga do narodowych tańców, piosenek, przyśpiewek i obyczajów. Pielęgnuje i chroni je od zapomnienia. Z uwagi na ogromne bogactwo repertuarowe zachwyca młodością, wigorem, profesjonalizmem i kolorem.

W swoim programie, oprócz tradycyjnych melodii regionalnych, ludowych i patriotycznych, ma również utwory własne, które wykonuje w barwnych ludowych strojach.
Za oprawę muzyczną odpowiada akordeonista Waldemar Staszczyk.Obecnie grupa liczy dziesięć osób, niestety już bez założycielki zespołu, pani Genowefy Kuneckiej.
Entuzjastyczne przyjęcie oraz głośne brawa na zakończenie były najpiękniejszym dowodem uznania dla kunsztu artystów Zespołu Ojry Bis.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy i czekamy na więcej.