Poetycki wieczór wspomnień, na którym spotkaliśmy się w czwartkowe popołudnie 18 listopada, był okazją do przypomnienia przede wszystkim postaci i twórczości jaworskich ludzi pióra.

Ww interpretacji Haliny Łuby wysłuchaliśmy poezji Tadeusza Stanisława Miłkowskiego i Zofii Leks . Twórczość Józefa Ziętka przypomniała Halina Włodarczyk i Wioletta Żerobska, a  Agata Bondarewicz zaprezentowała wiersze Doroty Bober poświęcone temu autorowi.

Barwną postacią naszego spotkania był niewątpliwie Ryszard Jrys Jaworski. „Europejczyk polskiego pochodzenia; syn szewca i sopranistki kościelnej; poeta, pieśniarz, bard” - jak sam o sobie mówił.
Dzięki nowoczesnej technologii podczas wieczoru wysłuchaliśmy utworów w jego własnym wykonaniu, a tłem było malarstwo artysty. Osobiste wspomnienia Agaty Bondarewicz, poezją zapisane, stanowiło emocjonalne uzupełnienie portretu Jrysa, a wiersze Halinki Włodarczyk optymistycznie zakończyły ten piękny wieczór.

Sala spotkań zamieniła się w literacką kawiarenkę, a w mury naszej biblioteki wkradł się duch poezji. To był niezwykły wieczór wspomnień, w czasie którego nie zabrakło ani uśmiechu, ani łez wzruszenia. Choć to co dobre szybko się kończy, mamy nadzieję, że w pamięci nas Wszystkich zostaną piękne wspomnienia, do których będziemy często wracać.

Wszystkich chętnych i spragnionych poezji czytelników zapraszamy do odwiedzenia naszej biblioteki, w zbiorach której odnajdziemy twórczość wymienionych wyżej autorów.