W środę 8 grudnia w pięknej zimowej scenerii, grupa zawsze ciekawych historii naszego miasta osób, wyruszyła spod Miejskiej Biblioteki Publicznej na kolejny spacer po Jaworze.

Tym razem kustosz Muzeum Regionalnego - Mirosław Szkiłądź opowiadał o budynkach i historiach związanych z losami mieszkańców placu Seniora. Dodatkowo zaopatrzył nas w plan trasy spacerowej, który sprawił, że zwiedziliśmy miasto jak wprawni podróżnicy.
Dowiedzieliśmy się wielu cennych informacji, związanych z tym miejscem, jak np. to, że plac Seniora jest położony najwyżej w Jaworze i że jego najstarsza nazwa to Rossmarkt. A także, że w 1888 wzniesiono tutaj wieżę ciśnień.

Dziękujemy wszystkim naszym spacerowiczom za tegoroczne wspólne poznawanie historii Jawora i najbliższej okolicy i już zapraszamy na przyszły rok.

{gallery}galerie/2021/20211208-spacerek-plac-seniora{/gallery}