Z okazji majowego weekendu nasza biblioteka postanowiła przypomnieć czytelnikom nie tak odległą historię pochodów pierwszomajowych.

Fragment albumu "Jaworski 1 Maja w fotografii Jana Stelczyka"

Obecnie dzień 1 maja większości osób kojarzy się głównie z rozpoczęciem sezonu wyjazdów na łono natury czy grilowania. Kiedyś te skojarzenia były całkiem odmienne i budziły różne emocje.

Zapraszamy na obchody 1 Maja - Święta Pracy, które uwiecznił dla przyszłych pokoleń nasz jaworski fotograf - pan Jan Stelczyk.
Opublikowaną jakiś czas temu galerię wzbogaciliśmy o kolejne lata. Obecnie można zobaczyć fotorelację z uwiecznionych pochodów w latach 1970-1980.

Starsi czytelnicy być może powrócą pamięcią do tamtych czasów. Może odnajdą siebie, swoich bliskich lub znajomych na starych fotografiach.
Dla młodszych niech będzie to lekcja historii - i tej powszechnej, i naszej - lokalnej. Może zaintrygowani zdjęciami, będą chcieli poznać bliżej tamte hisotrie podczas majówkowych spotkań z rodzicami czy dziadkami.

Ilość zdjęć przekazanych bibliotece przez pana Jana Stelczyka jest ogromna. Ponieważ nie wszystkie były dobrze posegregowane, mogły się wkraść błędy w opisach dotyczące lat.
Prosimy o wyrozumiałość i zgłaszanie nam wszelkich zauważonych błędów. Jednocześnie bardzo prosimy o dzielenie się z nami wszelkimi uwagami, które pomogłyby nam jeszcze dokładniej opisywać zamieszczone zdjęcia.

Przypominamy, że na Cyfrowym Dolnym Śląsku jest opublikowana wcześniej fotogaleria Jaworski rynek w fotografii Jana Stelczyka.