Wakacyjne zajęcia dla dzieci

06 wrzesień 2022
Wakacje dobiegły końca, a wraz z nimi cykl zajęć dla dzieci, na których tego lata dominowała morska tematyka.

Przez ostatnie dwa miesiące oprócz standardowego korzystania ze zbiorów biblioteki można było tu przełamać wakacyjną nudę, uczestnicząc w spotkaniach „Morskie opowieści” w Oddziale Dziecięco-Młodzieżowym lub „A może morze?” w Filii nr 1.

Dzieci spędzały aktywnie czas, poznając mieszkańców wodnej krainy, a także wkraczając na pirackie statki i okręty.
Było dużo ciekawostek o morskich potworach czy rafach koralowych, które pobudziły wyobraźnię dzieci. Wszystkie zajęcia pełne były atrakcji poszerzających nie tylko wiedzę dzieci, ale także rozwijających zdolności plastyczne, muzyczne, pobudzających kreatywność i ćwiczących współpracę. Powstało sporo prac, jak choćby mini morza zamknięte w słoikach, różne morskie stworzenia, makiety raf, czy kolaże pełne morskich potworów. Nie wspominając o własnym statku pirackim.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za mile spędzony czas i zapraszamy do odwiedzania biblioteki.

Zdjęcie z wakacyjnych zajęć "Morskie opowieści"