Wakacyjne spotkania

07 wrzesień 2022

Już podkoniec czerwca rozpoczęliśmy wakacyjny cykl spotkań „Aby ziemi było lżej”, który poświęcony był tematyce przyrodniczej. Miał na celu zainspirowanie mieszkańców miasta do drobnych działań i zmiany nawyków na bardziej ekologiczne.

Rozpoczęliśmy od wyjazdu na Górę Krzyżową organizowanego we współpracy z Nadleśnictwem Jawor. A tam, zgodnie z hasłem "Liczy się działanie" posprzątaliśmy treny zielone.
Następnym razem spotkaliśmy się w bibliotece na zajęciach "Klimat na czytanie”, aby przejrzeć literaturę o tematyce ekologicznej.
Na zakończenie wyruszyliśmy spacerkiem po… Nysie Szalonej. Oczywiście razem z naszym przewodnikiem Mirosławem Szkiłądziem - kustoszem Muzeum Regionalnego oraz z Krzysztofem Patrzkiem, który przekazał nam wiele cennych informacji.

Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniom i były ciekawym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

Przez całe wakacje każdy chętny mógł także skorzystać z wykładów Letniej Akademii Seniora.

W każdą wakacyjną środę odbywały się webinaria z ekspertami PZU Zdrowie. Wśród specjalistów był m.in. kardiolog, dietetyk, psycholog, czy epidemiolog.
W trakcie spotkań były poruszane tematy zdrowotne ważne dla osób w wieku dojrzałym. Specjaliści w trakcie spotkań udzielali również odpowiedzi na intersujące kwestie.
Dla uczestników była to dobra okazja do kontaktu ze specjalistą i zadania mu nurtujących pytań, jak i możliwość spotkania sie w grupie rówieśniczej i wymiany doświadczeń w sferze dbania o zdrowie.

Zdjęcie z wakacyjnego spacerku po Jaworze