Mariusz Kurc - W centrum życia

15 maj 2024
W ramach projektu "Uzależnij się od książki" we wtorek 14 maja gościliśmy w bibliotece Mariusza Kurca - miłośnika życia w drodze.

Każdy podróżnik ma swój sposób na poznawanie świata. Nasz gość Mariusz Kurc wybrał ponad 30 lat temu podróżowanie autostopem.
Dzięki temu poznaje odwiedzane kraje od podszewki. Na wyciagnięcie ręki ma przyrodę, architekturę i codzienność zwykłych ludzi. To ostatnie zdaje się być największą pasją i polem do obserwacji.

Dar wartkiego opowiadania wsparty filmikami wzbudził wiele emocji, od śmiechu po łzy wzruszenia.
Nie sposób podczas jednego spotkania opowiedzieć o wszystkim, ale można opisać w swojej książce "Na obrzeżach świata - w centrum życia” kilka ważnych historii.

Pasja podróżowania zrodziła się jako alternatywna droga życia, która pozwoliła uwolnić się od środowiska alkoholowego, w którym nasz gość spędził dzieciństwo. Ważną dla siebie decyzję podjął jako 16-letni chłopak. Wybrał życie bez alkoholu i innych używek, wybrał pasję.
Życzymy autorowi szerokiej drogi i przyjaznych kierowców, aby do kolekcji 121 zwiedzonych krajów dołączały kolejne.