Piotr Jarzyński - Spróbujmy razem nie zwariować w XXI wieku

27 maj 2024
„Spróbujmy razem nie zwariować w XXI wieku” to tytuł spotkania, które w naszej bibliotece poprowadził Piotr Jarzyński.

W kameralnym gronie toczyliśmy dyskusje na temat smartfonów i pozycji jaką zajmują w naszym życiu, odnosząc się przy tym do oddziaływania na rodzinne relacje oraz funkcjonowanie dzieci.
Zwróciliśmy uwagę na rolę rodziców w odnajdywaniu równowagi pomiędzy możliwościami, jakie daje nam korzystanie z tych urządzeń, a świadomością i rozsądkiem przy udostępnianiu ich najmłodszym członkom naszych rodzin.

Czas spędzony wspólnie z Piotrem Jarzyński obfitował w bardzo ciekawe przykłady, kiedy to pokusa prostej elektronicznej rozrywki wpływa na cel naszego rodzicielstwa – jak najlepsze wychowanie naszego potomstwa.

W trakcie spotkania, by rodzice mogli uczestniczyć w nim bez przeszkód, zaoferowaliśmy również warsztaty dla ich pociech.
Dzieci zapoznały się z "Kolorowym Potworem" przedstawionym w formie teatrzyku kamishibai, po czym wypełniły papierowy szkic mnóstwem kolorów korzystając z farb i gąbeczek. Spędziliśmy czas bardzo miło, książkowo i kolorowo :).